top of page

Kausi päättyi tappioon kotikentällä, mutta peli oli hyväHyvä taistelu, mutta ei se taaskaan riittänyt. Kauden viimeinen peli päättyi Tampere Rugby Clubin hyväksi 0-22.


TRC harrasti totutun ärhäkkää puolustusta, joka nollasi Linnan hyvätkin hyökkäykset. Lähellä taas käytiin, mutta melkein try-viivalle pääsy ei ihan riitä. TRC voitti kakkosdivarin ja nousee ensi vuodeksi ansaitusti ykkösdivariin.


Plussaa: +Saatiin 17 seuran ikiomaa ukkoa kokoonpanoon. +Pystyttiin pelaamaan contested scrums, vaikka pari pelaajaa putosi viime hetkillä kokoonpanosta. +Ensimmäisen kautensa pelannut Janne perehdytettiin propiksi 10 minuuttia ennen matsia +Toisella puoliajalla ei päästetty yhtään omiin. +Pullerin heinäkuun paahteilla betoninkova kenttä oli nyt mukavan pehmeä aamun vesisateen jäljiltä. +Tällä kaudella kokoonpanoon saatiin useampia uusia pelaajia, jotka täyttivät paikkansa loistavasti, yleensä täydet 80 min per matsi.

Ensi vuonna uudestaan.

Tiedottelemme talvikauden treeneistä ja alkeiskursseista seuran somekanavissa.

Uutisnostot
Check back soon
Once posts are published, you’ll see them here.
Uusimmat
Arkisto
Hae tägeillä
No tags yet.
bottom of page